Bursa Boşanma Davası Avukatı

Bursa boşanma avukatı boşanma davaları konusunda sizlere profesyonel hizmet sunacaktır. Günümüz şartlarında boşanma hızla artmakta ve gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli tarzda boşanma davaları açılmaktadır. Evlilik eyleminin temelinden sarsılması nedeniyle kişiler boşanma davası açabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davası her iki tarafın da boşanmak istediği dava türüdür. Eğer eşlerden biri boşanma davasında ayrılmak istememesi durumunda boşanmak isteyen eş için avukat büyük önem kazanmaktadır.

Ayrıca boşanma davalarında nafaka, velayet gibi konularda karşı taraf sorun yaratırsa avukat sorunsuz bir şekilde müvekkilini savunarak haklarını almasına yardımcı olmaktadır. Bazen eşler evlendikten kısa bir süre sonra boşanmak isteyebilir ancak anlaşmalı boşanmanın gerçekleşebilmesi için eşlerin en az bir yıl süre ile evli bulunmaları gerekir. Boşanma konusunda aklınıza takılan her türlü soruyu avukatlara danışabilirsiniz.

Bursa Boşanma Davası Avukatı
Bursa Boşanma Davası Avukatı

 Bursa Avukatlarının Boşanma Davasında Verdiği Hizmetler

Bursa boşanma avukatı çeşitli davalar konusunda sizleri yargı önünde savunabilir. Boşanmalar konusunda ise avukatın baktığı ve takibini yaptığı davalara aşağıda yer verilmiştir;

  • Anlaşmalı Boşanma Davası
  • Çekişmeli Boşanma Davası
  • Velayet Davası
  • Mal Paylaşımı Davası
  • Evliliğin İptali Davası
  • Nafaka Davası
  • Mal Varlığı Davası
  • İddet müddetinin kaldırılması

Boşanma davaları gerek anlaşmalı gerekse çekişmeli olsun çok ince ayrıntılara dayanan davalardır. Bu nedenle bireysel olarak açılan davalarda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına kişiler avukatlardan yardım almalı ve dava süreçlerini takibinde danışmanlık almalıdır.

 Avukatların Sunduğu Boşanma Davası Hizmetinin Ücreti

Boşanma davalarında ücretler değişkenlik gösterebilir. Avukat ile kişi arasında belli bir rakamda anlaşılabilir. Ancak belirlenen ücret kesinlikle Barolar Birliği’nin belirlediği asgari avukatlık ücretinden daha az olamamaktadır. Net tutarın farklılık göstermesi ise avukatın verdiği hizmete, dava sürecinin uzamasına ve davanın zorluğuna bağlıdır.

Bursa boşanma avukatı ile görüşerek her türlü danışmanlık hizmetini alabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi boşanma davaları iki şekilde olmaktadır. Anlaşmalı boşanma davalarında eşler dilekçe ile aile mahkemesine başvurarak boşanmak istediklerini belirtebilirler. Her iki taraf da boşanmaya razı olduğundan dolayı evliliğin bitmesi çok daha kolaydır. Ancak çekişmeli boşanma davaları uzun bir süreçtir ve davadan karlı bir şekilde ayrılmak için kişilerin bir avukata ihtiyacı bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp