Bursa Boşanma Avukatı ve Boşanma Süreci

Bursa boşanma avukatı dava süreci boyunca yanınızda olacak ve nihai bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Çiftler arasındaki sorunlar zaman zaman daha ciddi bir hal alıp boşanma kararına kadar gitmektedir. Bazı evliliklerde boşanma nedenleri aldatma ya da şiddet içerikli olurken bazı evliliklerde de geçimsizlik ve sevgi saygı eksikliği olmaktadır. Mahkemeye başvurulduğunda iki tarafın rızasının olması halinde anlaşmalı bir şekilde kolaylıkla boşanılabilmektedir. Aksi takdirde anlaşmazlıkların olduğu ve iki tarafın da birbirlerine karşı isteklerinin bitmediği boşanma davaları çekişmeli sürmektedir. Çekişmeli boşanmalarda süreç daha uzun sürmektedir. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanmalarda süreç boyunca yeterli desteği verip size haklarınız çerçevesinde bir dava yürütmeniz sağlanacaktır.

 

Bursa Boşanma Avukatı Hizmetleri

Başvurduğunuz ya da müracaat ettiğiniz boşanma süreciniz ile ilgili birlikte çalışacağınız avukatın profesyonel ve tecrübeli olması davadan alacağınız sonucu fazlasıyla etkileyecektir. Avukatınıza boşanma nedeninizi ve detaylı içerikleri anlattığınız takdirde konu ile ilgili neler yapılabileceği konusunda sizi bilgilendirecektir. Haklarınız ve davanın seyri halinde neler olabileceği konusunda yeterli bilgiye ulaştığınız takdirde davaya daha hakim olacaksınız. Bursa boşanma avukatı sürecin başlangıcında neler yapılabileceği hakkında bir yol çizmenize yardımcı olacaktır. Sadece dava açmak için değil aynı zamanda içerisinde bulunduğunuz durumla alakalı fikir alışverişinde de bulunabilirsiniz. Edindiğiniz fikir ile istediğiniz takdirde dava açabilme şansına sahipsiniz.

 

Bursa Boşanma Avukatı ile Anlaşmalı Boşanma Süreci

Anlaşmalı boşanmalarda karşılıklı olarak birbirlerinden pek fazla bir hak talep etmeyen ya da her konuda uzlaşmaya varan kişiler kısa süre içerisinde boşanabilmektedir. Anlaşmalı boşanmaların bir diğer avantajı da bu süreç içerisinde maddi manevi daha az hasarla davanın sonuçlanmasını sağlamaktır. Kötü bir ayrılık olmamış ve iki taraf da yeterli duyarlılığa sahipse boşanma süreci de olabildiğince kısa sürecektir. Bu süreç içerisinde anlaşmalı boşanmadaki haklarınızdan haberdar olup adımlarınızı bu şekilde atabilirsiniz. Bursa boşanma avukatı tüm desteğini dava sonuçlanana kadar verecektir. Yargı karşısında en iyi ve en profesyonel şekilde sizi savunup dava sonucunda beklentilerinizin karşılanmasını sağlayacaktır. Eğer sizin de bir boşanma avukatına ihtiyacınız varsa oldukça kolay bir şekilde Bursa boşanma avukatına ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp