Bursa Boşanma Avukatı ve Boşanma Süreci

Boşanma isteği kadın ya da erkek tarafından ortaya çıkabilmektedir. Eşlerden birinin boşanmak için haklı sebepleri bulunuyorsa bunu dilekçeyle birlikte mahkemeye sunması gerekir. Hakim tüm delilleri göz önünde bulundurarak boşanmaya neden olacak haklı gerekçeyle birlikte karar verecektir. Eğer doğru ve nizama uygun bir şekilde hazırlanmazsanız olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda kişilere Bursa boşanma avukatı yardımcı olacaktır.

Boşanma protokolünün hazırlanması, duruşmaya katılarak müvekkilinin haklarının savunulması boşanma avukatının görevleri arasında bulunur. Duruşmaya katılmayan taraf her zaman mağdur durumdadır. Yani hak kaybına neden olmamak için ilk duruşmaya katılmanız gerekir. Bunu boşanmak isteyen kişi yanında avukatıyla birlikte gerçekleştirebildiği gibi avukat müvekkili olmadan da kişinin haklarını savunabilmektedir.

Bursa Boşanma Avukatı ve Boşanma Süreci
Bursa Boşanma Avukatı ve Boşanma Süreci

Boşanma Süresi Ne Kadardır?

Boşanma süresi tek celsede olabilirken birkaç duruşma sonucunda da gerçekleşebilir. Taraflar anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdiyse boşanma avukatı haklı gerekçelerini mahkemeye sunmakta ve ilk duruşmada boşanma sağlanmaktadır. Çekişmeli boşanmalarda durum böyle değildir. İki tarafın istekleri konusunda anlaşamaması kişileri çekişmeli boşanmaya yönlendirmektedir. İki türlü boşanma türünde de Bursa boşanma avukatı haklarınızı alabileceğiniz yetkili kişilerdir.

Çekişmeli boşanmalarda süre 1-3 yıl arasında olabilmektedir. Mal paylaşımında anlaşma sağlanamaması, çocukların velayetinde karara varılamaması süreyi uzatmaktadır. Ayrıca eşin uygunsuz hallerinin ispatlanması için şahitlerin dinlenmesi ve delillerin toplanması da gerekli olabilir. Tüm bu süreci yakından takip eden boşanma avukatları kişinin haklarını elde edebilmek için uğraşacaktır.

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

Birçok meslek dalında kişiler kendilerini anlatarak reklam yapmakta ve müşteri toplamaktadır. Avukatlık mesleğinde bu durum geçerli değildir. Boşanma avukatlarının reklam yapması yasaktır. O yüzden de hiçbir avukat en iyi ya da en uzman avukat benim diye reklam veremez. İyi bir boşanma avukatı bulabilmeniz için çevrenizden yardım alabilmeniz mümkündür. Referans yolu ile birçok davayı kazanmış, dürüst ve işinde iyi olan avukatlara ulaşabilirsiniz.

Bursa boşanma avukatı araştırmanızda sizler de yakın çevrenizden yardım alabilirsiniz. Bursa ilinde birçok boşanma avukatının olduğu düşünülürse işine önem veren bir avukata ulaşmanız biraz zor olabilir. Avukatın katıldığı davalara ve elde ettiği sonuçlara bakarak sizler de iyi bir boşanma avukatı bulabilir ve haklarınızı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp