Bursa Boşanma Avukatı İle Tüm Haklarınızı Alabilirsiniz

Bursa boşanma avukatı dava süresince yanınızda olup size destek vermektedir. Maddi manevi nedenlerden dolayı çiftler zaman zaman tartışabilir hatta bu tartışma sonucu ayrılma kararı alabilirler. Asıl süreç o zaman başlar ve boşanma avukatına ihtiyaç duyulur. Boşanma avukatınız sadece sizi boşamakla kalmaz aynı zamanda sizin haklarınızın dahil olduğu tüm konularda sizi savunup dava açabilmektedir. Eşiniz ile ayrılık sürecine girmişseniz özellikle de çocuk sahibi birer bireyseniz işiniz daha çok uzayacak demektir. Tazminat davası, çocuk velayeti gibi birçok davayla karşılaşacaksınız demektir. Bu yüzden bu tür durumlarda anlaşmalı boşanma en ideal ve en kolay yoldur. Çiftler arasındaki iletişim davanın seyrini değiştirmektedir.

bursa boşanma avukatı
bursa boşanma avukatı

Bursa Boşanma Avukatı İle Anlaşmalı Boşanma

Bazı boşanma davaları çok uzun sürse de bazıları oldukça kısa ve kolay olmaktadır. Bunlardan biri de anlaşmalı boşanmalardır. Anlaşmalı boşanmalarda kişiler bir evrak üzerinde bulunan maddeleri kabul ettiklerine dair birer imza atıp boşanmak istediklerini dile getirirler. Bu şekilde yapılacak olan boşanma davası kısa sürdüğünden ayrılmak isteyen çiftler için en sağlıklı olan yöntemdir. Diğer türlü kişilerin anlaşamadığı ve birbirleri ile uzlaşmaya varmak istemediği boşanma davaları uzun sürmekte ve maddi manevi kişileri yormaktadır. Bursa boşanma avukatı size her türlü davanıza destek verip haklarınızı savunabilmeniz için elinden geleni yapmaktadır. Haklarınızı istediğiniz gibi öğrenip fazlasıyla savunabileceksiniz.

Boşanma Davasında Nafaka Nedir?

Boşanma davalarında nafaka genellikle çocuğu olup boşanmak isteyen çiftler arasında sorun olmaktadır. Bir kimsenin mahkeme kararı ile bakıp gözetmekle hükümlü olduğu kişilere giyim ve yemek için düzenli olarak verilen aylığa nafaka denmektedir. Bu nafakalar düzenli olarak verilmek zorundadır. Verilmediği takdirde karşıdaki kişiye dava açabilir ya da şikayette bulunabilir. Verilen bu nafakada anne ve çocuğun aylık yiyecek ihtiyacı ve giyinme ihtiyacı giderilmelidir. Bursa boşanma avukatı sizin için gereken nafaka miktarını ve şartlarını karşı taraftan temin edebilir, bunun takibini yapabilir ve bu süreç içerisinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaştığınızda gereken tüm adli işlemleri gerçekleştirebilir. Sizin de bir avukat ihtiyacınız varsa hemen iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp