Bursa Boşanma Avukatı ile Kolay Boşanma

Bursa boşanma avukatı boşanma süreçlerinizde sizin en büyük destekçiniz olacaktır. Belirli nedenlerden dolayı boşanmak isteyen ya da boşanmaya karar vermiş kişiler durum hakkındaki detayları en iyi avukatlara danışarak alabilirler. Bu süreç içerisinde avukatların rolü oldukça büyüktür. Eşinizden tek celsede boşanmak istiyor ve davanın daha fazla uzamasını istemiyorsanız anayasayı doğru bilen ve tecrübe sahibi avukatlarla çalışmanız gerekmektedir. Genellikle anlaşmalı boşanmalarda iki taraf birbirine karşı daha ılımlı olduğundan dava çok uzun sürmez ve kısa süre içerisinde sonuçlanır. Çekişmeli boşanmalarda taraflar birbirine karşı daha özverisinin olmamasından bu tür davaların sonuçlanması daha uzun sürmektedir.

 

Bursa Boşanma Avukatı ile Çekişmeli Boşanma

Özellikle aldatılma ya da şiddet içerikli boşanma nedenlerinden çıkan davalarda süreç oldukça uzun sürmektedir. İki tarafın da birbirine karşı talep ve isteklerinin çeşitliliği davanın seyrini değiştirebilmektedir. Bu tür boşanma davalarında izleyeceğiniz adım oldukça önemlidir ve avukatınızdan profesyonel bir destek almalısınız. Bursa boşanma avukatı süreç içerisinde hakkınız olan tüm koşullardan sizi haberdar edecek ve dava hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır. Bilinçli bir şekilde hazırlanılan duruşmalar olumlu geçmektedir. Her ne kadar kendinizi ifade ettiğinizi düşünseniz de yetkili merciler karşısında olması gerektiği gibi ve anayasaya uygun bir şekilde haklarınızı savunmanız gerekmektedir. İşin büyük bir kısmını üstlenerek anayasaya uygun bir şekilde hakkınızı savunacak bir avukat ile çalışmanız size kolaylık sağlayacaktır.

 

Boşanma Avukatları Neler Yapar?

Sürecin başından sonuna kadar yanınızda olup gerekli bilgiyi toplayıp ve sizi gerekli konular hakkında bilgi sahibi yapan kişiler avukatlarınız olacaktır. Bundan dolayı birlikte çalışacağınız avukatı iyi seçmeniz gerekmektedir. Boşanma nedeninizi detaylı bir şekilde açıkladığınızda bu konuyla alakalı nelerin yapabileceğini anayasaya uygun bir şekilde tespit etmeli ve size hangi haklarınızı talep edebileceğiniz aktarmalıdır. Gerekli deliller toplandığı ve başvuru için hazırlık yapıldığı takdirde dava hızlandırılmış bir şekilde açılabilmektedir. Yargıya ve anayasaya uygun bir şekilde savunulan davanızın size olumlu getirisi olacaktır. Bursa boşanma avukatı gireceğiniz tüm davalardan olumlu şekilde yanıt alabilmeniz için tüm tecrübesini ön plana koyup yargı karşısında hakkınızı savunacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp