Bursa Boşanma Avukatı

Bursa boşanma avukatı sadece bu tür davalarla kalmayıp pek çok konulara da bakmaktadırlar. Evlilik kararları kadar boşanma kararları da gayet doğaldır. Boşanma kararı almış çiftler belli başlı kurallar dahilinde bu durumu yasallaştırmaktadır. Boşanmak isteyen bireylerin de diğer bireyler gibi hakları ve yerine getirmesi gereken sorumlulukları vardır. Boşanma olayı anlaşmalı bir şekilde gerçekleştirilmeye karar verilmiş ve iki taraf da gereken hakları birbirlerine tanımışsa boşanma süreci çok uzun sürmemektedir. Tek taraflı boşanma isteği olan davalarda kişi haklarına saygı gösterilmemesi ve boşanmak istemediği konusunda direnmesi halinde boşanma davası uzamaktadır. Bireylerin saygı ve sevgi çerçevesinde ayrılmaları kişiler için de hukuki süreç için de en rahatlatıcı durumdur.

Bursa Boşanma Avukatı Görevleri
Bursa Boşanma Avukatı Görevleri

Bursa Boşanma Avukatı Görevleri

Hukuki süreçte olan bir kimsenin dava konusu ne olursa olsun objektif bir şekilde yasal haklarının korunması avukatlar aracılığıyla sağlanmaktadır. Davanın başlangıç sürecinden sonuçlanana kadar size destek olan avukatlarınız aynı zamanda konu hakkında sizi de bilgilendirmektedir. Hukuki sürecin devamında haklarınıza göre farklı davalar ve taleplerde de bulunabilirsiniz. Bursa boşanma avukatı aracılığıyla profesyonel bir destek alabilirsiniz. Boşanma avukatlarının görevlerinden bazıları şunlardır:

  • İstek üzerine maddi manevi tazminat talebi oluşturmak.
  • Nafaka talebi oluşturmak.
  • Ev eşyaları paylaşımı konusunda gereken hakları savunmak.
  • Velayet davası açmak.
  • Anlaşmalı boşanma konusunda anlaşma protokolü hazırlamak.
  • İstinaf ve temyiz başvurusunun takibini etkili bir şekilde yapmak.

 

Bursa Boşanma Avukatının Önemi

Sosyal düzenin beraberinde getirdiği bazı kurallar vardır. Kurallarla beraber uyulması gereken toplum çizgileri ve bireysel haklar da mevcuttur. Araştırmalara göre son yıllarda boşanma oranları evlenme oranlarına göre artmaktadır. Artan bu boşanma davaları dolayısıyla boşanma avukatlarına ihtiyaç daha da fazla olmuştur. Çiftlerin birbiri ile maddi ya da manevi olarak geçinemedikleri süreçlerin sonu boşanma ile bitmektedir. Sözlü şiddet, fiziki şiddet, ihanet ve birçok sebebin öne sürüldüğü boşanma davaları bazen kısa sürse de bazen uzayabilmektedir.   İkili arasında oluşan anlaşmazlıklar dolayısıyla hak ihlali söz konusudur. Hakkınızı savunacak ve duruşmalarınızda sizin yanınızda olacak profesyonel bir destek istiyorsanız Bursa boşanma avukatı bu imkanları fazlasıyla sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp