Bursa Boşanma Avukatı

Aile hakkında uyuşmazlıklar medeni hukukun bir parçasını oluşturmaktadır. Nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi boşanmaya dair pek çok işlemin yapıldığı büromuzda Bursa Boşanma Avukatı faaliyet göstermektedir. Aile avukatı olarak da bilinen ve boşanma davalarına bakan avukatlar boşanma süreci ile ilgilenmektedir. Boşanma durumu çiftler için zor ve yıpratıcı bir süreç olmaktadır. Her iki tarafından da birbirinden talepleri olması, çiftten herhangi birinin boşanmak istememesi gibi pek çok durumun daha kolay hale gelmesi için avukatlardan destek almak gerekir. Davalarda en önemli süreç hazırlık sürecidir. Boşanma aşamasında olan kişiler evlilik sürecinde yaşamış oldukları olaylara karşı direnebilirler. Hukuk sistemimiz gereği her davanın bir sebebi olması şarttır. Boşanma için de geçerli kabul edilecek sebeplerin varlığı gerekir.

Bursa Boşanma Avukatı Dava Hazırlığı

Bursa Boşanma Avukatı olarak davaya hazırlık süreçlerini de yürütüyoruz.

  • Evlilik birliği taraflar arasında çekilmez derecede sarsılır ise
  • Eşlerden birinin akıl hastalığı bulunuyor ise
  • Eşlerden herhangi biri haysiyetsiz hayat sürüyor ise
  • Eşlerden birinin küçük düşürücü işlemiş olduğu bir suç bulunuyor ise
  • Aldatma varsa
  • Eşlerden herhangi biri diğerinin hayatına kast ediyorsa, onur kırıcı davranışta ve kötü muamelede bulunuyor ise

Boşanma davası açılabilmektedir. Boşanma sebepleri avukatlar tarafından iyi bir şekilde tespit edilmelidir. Bu sebeple davaların hazırlık süreçlerinde herhangi bir hak kaybı olmaması adına destek almak gerekecektir.

Boşanma Davası Nasıl Açılıyor?

Bursa Boşanma Avukatı Dava Hazırlığı
Bursa Boşanma Avukatı Dava Hazırlığı

Bursa Boşanma Avukatı olarak tüm dava süreçlerinizi yakından takip ediyoruz. Çiftin herhangi bir nafaka talebi bulunuyor mu, çocuk üzerinde vekalet talebi var mı, mal paylaşımı nasıl yapılacak gibi pek çok soruya cevaplar arıyoruz. Boşanma sebepleri ve çiftin talepleri dinlendikten sonra dava dilekçesi hazırlanmaktadır. Dava dosyasında dilekçe ile birlikte delillerin de yer alması gerekir. Şayet yazılı delillere ulaşılamıyor ise gerekli olan durumlarda delil toplama süreci de verilmektedir. Dava dosyası daha sonra ilgili makama sunulur. Adliyede harç yatırma ve giderler veznede halledildikten sonra dosya teslimatı yapılır. Bu noktada tam olarak boşanma davası açılmış olur. Sizler de boşanma davası ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için Bursa Boşanma Avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp