Bursa Boşanma Avukatı Aracılığı ile Dava Hazırlığı

Bursa boşanma avukatı, boşanmak isteyen kişinin ayrılma sebeplerini belirleyerek boşanmaya teşkil eden unsurları ortaya çıkarmaktadır. Boşanmak için dava açacak olan eşin haklı sebepleri olması gerekir. Eğer sebepsiz bir şekilde dava açarsanız davanız reddedilecektir. O yüzden boşanma avukatı davaya çok iyi hazırlanmalı ve tüm boşanma sebeplerini belirleyerek mahkemeye sunmalıdır. Bu sebepler şöyle sıralanabilir:

  • Medeni kanunun 161’inci maddesinde yer alan aldatma
  • 162’inci maddesinde yer alan hayata kast ya da onur kırıcı davranışlarda bulunma.
  • 163’üncü maddede belirtilen eşin küçük düşürücü suç işlemesi, haysiyetsiz hayat sürülmesi
  • 164’üncü maddede yer alan eşin haksız olarak evi terk etmesi
  • 165’inci madde gereğince eşin akıl hastası olması
  • 166’ıncı maddede yer alan evlilik birliğinin temelinin sarsılması
Bursa Boşanma Avukatı Aracılığı ile Dava Hazırlığı
Bursa Boşanma Avukatı Aracılığı ile Dava Hazırlığı

Bursa Boşanma Avukatı ile Davanın Açılması

Boşanma sebeplerinin doğru olarak belirlenmesi ve dilekçenin hazırlanması gerekir. Kadın ya da erkek boşanma kararı aldıysa karşı taraftan mutlaka bazı taleplerde de bulunacaktır. Mesela nafaka ve tazminat bu talepler arasında bulunur. Nafaka her ay düzenli olarak talep edilmesi demektir. Tazminat ise sadece bir kez alınacak ücret anlamındadır. Eş kendisi ve çocukları için nafaka talep edebilir. Maddi ya da manevi tazminat talebinde de bulunabilir. Ayrıca eğer çocuk varsa velayet konusunda da eşlerin istekleri bulunur.

Bursa boşanma avukatı, boşanma sebeplerinin yanı sıra davayı açacak olan kişinin taleplerini de belirtecektir. Eğer iyi ve güçlü bir dosya hazırlayarak davaya hazırlanırsanız maddi manevi isteklerinize kavuşabileceksiniz. Bu konuda avukat yardımı alınması şarttır.

Boşanma Avukatı ile Elde Edilen Kazanımlar

Boşanmak isteyen kişiler nafaka, tazminat, mal paylaşımı, çocuklarla ilgili velayet gibi konularda başarılı olmak ve amaçlarına ulaşmak istiyorsa mutlaka bir avukatla iş birliği yapmalıdır. Neden boşanmayı istediği konularında avukatına doğru bilgiler vermelidir. Bazı sebepler için tanık ihtiyacı da ortaya çıkabilir. Özellikle şiddet ya da aldatma konularında şahitlerin bulunması ve bunların mahkemeye sunulması önemlidir.

Bursa boşanma avukatı, boşanma protokolünün hazırlanmasında iki tarafın da isteklerini belirleyecektir. Bunları maddeler halinde yazacaktır. Eğer eşlerin birbirinden herhangi bir talebi yoksa o da belirtilmelidir. Böylelikle kolay ve hızlı bir sürecin içine girmiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp