Bursa ‘da boşanma davası için bir avukat arıyorsanız eğer Avukat Büşra Mizen boşanma davanızı devralıp mahkemeye boşanma davası açmanız halinde tüm süreci sizlerle beraber yürütmektedir. Her bir mahkeme için tüm gerekli bilgileri sizlere kesintisiz ve detayları ile aktaracaktır.

Boşanma durumundan bahsederken evlilik veya aile birliğini sona erdiren sebeplerden kısaca bahsedelim. Türk Medeni Kanunu’nun 161-184 numaralı maddeleri boşanma durumu için düzenlenmiştir. Bu düzenleme ile boşanma halinde evlilik birliği sona ermektedir.

Bursa boşanma avukatı boşanma davalarında işini usûlüne göre ilerleten avukat her zaman kazandırır.
Boşanma davalarında işini usûlüne göre ilerleten avukat her zaman kazandırır.

Yasalara göre boşanma hali açılmış bir dava ve hakim kararı ile gerçekleştirilir. Çünkü mahkemenin kararı sonrası aleyhine sonuçlanan davalı karara karşı istinafa gitme (ilk derece mahkemeleri tarafından verilen kararların hem olay yönünden hem de hukuki yönden üst dereceli mahkeme tarafından denetlenmesidir.) hakkını kullanabilmektedir.

Bursa boşanma davanız için bize ulaşabilirsiniz. Uzman boşanma avukatlarımız tüm süreçleri takip ederek yasal mevzuatları ve yükümlülüğünüzü üstlenmektedir. Siz de sadece içiniz rahat şekilde boşanma sürecini geçirirsiniz.

Bursa’da Boşanma Davaları Avukat Büşra Mizen

Pandemi dolayısıyla evlere kapandığımız Nisan – Haziran dönemlerinde aynı evde eşlerin yoğun olarak anlaşmazlığa düştüğü Google aratım raporuna da yansımıştır. 2020 yılının Haziran ayında ev yasaklarının kalkması ve adliyelerin açılmasıyla birlikte boşanma davaları için yapılan başvuru taleplerinin yoğun olması oldukça dikkat çekici olmuştur.

Mayıs ayında "boşanma avukatı" araması %250 oranında artış göstermiştir. (Kaynak: Google Search arama raporları) Bursa boşanma avukatı
Mayıs ayında “boşanma avukatı” araması %250 oranında artış göstermiştir. (Kaynak: Google Search arama raporları)

Evliliklerini bitirmek talebiyle Bursa’daki boşanma avukatlarımıza başvuru yapan müvekkillerimiz çoğunlukla şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davaların açılması talep etmiştir.

Bursa’da Boşanma Davası Türleri

Bursa ‘da boşanma davalarına bakan üstün dava tecrübesine sahip Av. Büşra Mizen anlaşmalı boşanma süreçlerinizi yönetiyor. Boşanma davalarını ikiye ayırıyoruz. İlk olarak anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davalarından bahsedelim.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davalarında Türk Medeni Kanunu’na göre boşanma davası;

  • Eşlerden birinin yerleşim yeri.
  • Davadan önce son defa altı aydan beri birlikte oturdukları yer

olmak koşulu ile Aile Mahkemeleri’nde açılmaktadır. Fakat anlaşmalı boşanma davalarında kesin yetki kuralı geçerli değildir. Bu nedenle iki tarafta beraber karar kaldıkları herhangi bir Aile Mahkemesi’nde anlaşmalı boşanma davası açabilirler.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davalarında taraflar anlaşmazlık halindedirler. Bu yüzden bu boşanma davasında boşanma dilekçesinin yazılması büyük önem taşımaktadır. Boşanma davası nasıl açılır diye merak ediyorsanız eğer Bursa’da boşanma davalarına bakan Av. Büşra MİZEN ile temsil edilirsiniz. Avukat Büşra MİZEN çekişmeli boşanma davalarında boşanma dilekçenizi usûlüne uygun olarak doldurmaktadır. Herşeyden önce boşanma dilekçeniz usûlüne uygun doldurulmamış ise boşanma sürecinin uzamasına ve dava devamının bitmesi gereken süreden daha uzun sürelere yayılmasına sebebiyet verebilmektedir.

Çekişmeli boşanma davalarının nasıl açılması gerektiğinden kısaca bahsedelim. Çekişmeli boşanma davasının en başından beri eksiksiz ve hatasız boşanma dilekçesinin doldurulması büyük önem taşır. Bu nedenle boşanma davası nasıl açılır sorusunu soruyorsanız eğer size Bursa’da çekişmeli boşanma davası sizin avukatınız olarak davalarda temsil ediyoruz.

Bursa ‘da Boşanma Davası Avukatı olarak, sunduğumuz hizmetler ile sizleri en kısa sürede mahkeme sonucuna taşıyoruz. Bursa avukatlık bürosu olarak sizlere boşanma davalarında hizmet veriyoruz.

TIKLA ARA
WhatsApp