Bursa Avukat Hukuki Süreçte Yanınızda

Bursa avukat davanız sonuçlanana kadar size destek olacak ve sizi en iyi şekilde temsil edecektir. Hukuku sürecinin başlangıcından önce oluşan durumla alakalı genel bilgiye sahip olmak ve haklarınızdan nasıl faydalanacağınızı öğrenmek sizin için avantajlı olacaktır. Daha öncesi avukatınızla genel bilgi alışverişi yapıp haklarınız konusunda bilgi sahibi olmanız mahkemede kendinize daha fazla güvenmenize sebep olacaktır. Duruşma içeriğinde olmak ve bu süreç içerisinde bulunmak sizi fazlasıyla gerecek ve strese sokacaktır. Bu konularda en iyi yapacağınız şey içinizi rahatlatacak bir avukatla çalışmak olacaktır. Gereken tüm evraklarınızı hazırlayıp duruşma öncesi hazırlıklarınızla birlikte sizi mahkemeye hazırlayacak ve mahkeme süreci içerisinde size destek olmaya devam edecektir.

Bursa Avukat Hukuki Süreçte Yanınızda
Bursa Avukat Hukuki Süreçte Yanınızda

Bursa Avukat Boşanma Davalarınızda Yanınızda

Belirli nedenlerden dolayı geçinemeyen çiftler son olarak boşanma kararı almaktadır. Bu kararların devamında her iki tarafta avukata başvurup boşanmak istediklerini yargı yoluyla beyan etmektedirler. Süreç içerisinde iki tarafın da birbirlerine karşı ılımlı olması ve saygı çerçevesi içerisinde boşanmak istemeleri davaya yansımakta ve boşanma sürecini hızlandırmaktadır. Aksi takdirde dava çekişmeli boşanma davasına döndüğünden daha uzun sürmekte ve daha yorucu olmaktadır. Çekişmeli boşanmalarda kişilerin birbirlerinden daha fazla talebi olduğundan ve bu talebi karşılamak isteyip istememe durumlarının sallantılı olduğundan uzun sürebilmektedir. Böyle davalarda hakkınızı daha doğru savunabilmeniz için Bursa avukat size fazlasıyla yardımcı olabilmektedir.

 

Bursa Avukat Miras Davalarında Yanınızda

Miras davalarında henüz vefat etmeden önce noter ve avukat eşliğinde mal paylaşımı yapan kişiler vefat ettikten sonra sahip olduğu mal varlıklarını 1’inci dereceden, 2’inci dereceden ve 3’üncü dereceden yakın akrabalarına bırakmak istemektedirler. Bunun haricinde herhangi bir beyannamede bulunmayıp öldükten sonra belirli bir mal varlığına sahip olunduğunda hakkınıza düşen mal varlığını alabilmeniz için miras davası açabilme şansına sahipsiniz. Davayı açabilmeniz için miras bırakan kişinin kaçıncı dereceden akrabası olduğunuz ve herhangi bir soy bağı taşıyıp taşımadığınız oldukça önemlidir. Gerekli koşullar sağlandığı takdirde kalan mirastan hak sahibi olacak ve tecrübeli bir avukat aracılığı ile hakkınızı alabileceksiniz. Sizin de bir avukat ihtiyacınız varsa Bursa avukat en iyi şekilde sizi temsil edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp