Bursa Avukat Dava Sürecinde Yanınızda

Bursa avukat, avukata ihtiyacı olanlara her açıdan yardımcı olmaktadır. Adalet; dünyanın, ülkenin, şehirlerin en önemli durumlarından biridir. Adaletin olmadığı bir sistem düşünülemez. Hukuki eğitimlerini tamamlayan kişiler geriye kalan adımları da tamamladıktan sonra “avukat” unvanını almaktadır. Avukat olduktan sonra ise ihtiyaç duyulduğu zamanlarda insanlarla beraber ilerleme yapmak gerekir. Çok sayıda bulunan dava türlerine göre avukat sayısı artış gösterir. Bursa’daki davalık olan insanlara tüm süreç boyunca avukatlar destek verirler. Sadece dava sürecinde yanınızda olmayıp dava öncesi ve sonrasında da sizlere tam destek verirler. Davanıza uygun gördüğünüz Bursa avukatlar güvenilirlikle her zaman yanınızdadır.

Bursa Avukat Dava Sürecinde Yanınızda
Bursa Avukat Dava Sürecinde Yanınızda

Bursa Avukatın Davalarınızdaki Önemi

Bildiğimiz gibi dava konularında avukat seçmeden süreç devam etmemektedir. Hiçbir davada avukatsız müvekkil görülmemiştir. O yüzden hukuki herhangi bir konuda avukat olmazsa olmazdır diyebiliriz. Bursa avukat bu konudaki engin bilgileri ve tecrübesi ile sizi yalnız bırakmamaktadır. Davalarda avukatların önemi yadsınamaz. Davacıyı veya davalığı mesleki bilgileri ile savunur. Dava konusu hakkında birçok bilgilere ulaşır, onları konuya uygun kullanır ve en uygun şekilde sonuçlanmasına yardımcı olur. Özellikle çok dava almış olan avukatların tecrübesi daha fazladır. Demokratik hukuk devleti dahilinde avukat; yargıdaki taşıyıcı bir unsur değil, savcıların ve yargıçların yanında, hakkını arayan vatandaşları temsil edip danışmanlığını yapar.

Bursa Avukatın Baktığı Davalar

Bursa avukat akla gelebilecek her davaya bakmaktadır. Medeni Usul Hukuku’ndaki bazı davalar HMK madde 105-113’e göre aşağıdaki gibidir;

  • Eda Davaları (madde 105): Bu dava ile davalının bir şey yapma, yapmama ya da bir şey vermeye mahkum edilmesi istenir.
  • Terditli Dava (madde 111): Davacı olan davalıya birden fazla talep dilekçesini sunar.
  • Kısmi Dava
  • Belirsiz Alacak Davası
  • Tespit Davası (madde 106): Bir belgenin gerçekliği belirlenir, bir hakkın olup olmadığına bakılır.
  • İnşai Davalar (madde 108): Var olan bir davanın içeriğinin değişmesi, yeni hukuki durumun yaratılması gibi şeylerin talep edildiği davadır.
  • Topluluk Davası: Kişilerin gelecekteki hakları ihlal edilmesin diye açılan davalardır.

Diğer davalar ve yukarıdaki davalar için Bursa avukatlarından destek alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp