Bursa Boşanma Avukatı

Bursa boşanma avukatı kapsamında çiftlerin ya da çiftlerden birinin arayışı söz konusu olduğunda mutlaka öncesi, süreç ve de sonrası için bir boşanma avukatı ile görüşülerek yasal işlemlere başvurulması tavsiye edilmektedir.

Boşanma avukatı, evlilikte oluşan kusurlar neticesinde ayrılmak istenildiğinde başvurulan ve danışılarak nasıl bir yol izlenilmesi yönünde bilgi vermektedir. Eşler, evliliği sonlandırmak istediklerinde Medeni Kanun’da yer alan kanunlara ve detaylara göre boşanma avukatına başvurarak yasal süreci başlatabilmektedirler. Diğer illerde de olduğu gibi Bursa boşanma avukatı ile görüşülerek ilgili sürecin başlatılması mümkündür.

Bursa Boşanma Avukatı
Bursa Boşanma Avukatı

Boşanmanın Söz Konusu Olabilecek İlkeler Nelerdir?

Medeni Kanun’da yer alan kanunlara göre evlilik kurumuna aykırı bazı durumların gerçekleşmesi gerekmektedir. Boşanmanın söz konusu olan bu ilkeler arasında ise kusur, temelden sarsılma, irade ve elverişsizlik yer almaktadır. Bu ilkeler evliliğin temel unsurlarını oluşturmaktadır. Ancak bu ilkeler dışında durumların yaşanması da boşanma sebebi olarak görülmekte ve boşanmaya bağlı yükümlülükleri de doğurmaktadır. Bu tip durumlarda detaylı bilgi sahibi olmak için uzman bir boşanma avukatı ile görüşerek destek alınabilmektedir. Peki, boşanmaya neden olabilecek diğer sebepler ya da etkenler nelerdir?

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Medeni Kanun’da belirtilen ilkeler dışında boşanmaya sebep olabilecek nedenler arasında öncelikle psikolojik rahatsızlıklar yer almaktadır. Ayrıca suç teşkil eden durumlar, haysiyet kaybına yol açacak durumlar, onur kırıcı davranışlar, hayata kast etme ya da zina gibi kusurlar diğer boşanma nedenleri arasında yer alır.

İyi bir boşanma avukatı, boşanma öncesi ve sonrası süreçlerde de mutlaka müvekkile son derece yardımcı olacaktır. Evliliğin temel ilkelerini sarsacak bir durumda kanıtlar dâhilinde yasal işlemler yapılarak, dava süreci boyunca avukattan detaylı bilgilerin alınması ve iyi bir iletişimin kurulması son derece önemlidir. Bu nedenle boşanma avukatı seçimi de oldukça önemlidir. Bursa boşanma avukatı konusunda destek almak isteyen herkes, bu alanda uzmanlaşmış, tecrübeli ve bilirkişi olan birçok avukata kolaylıkla ulaşabilmektedir. Arama motorları ya da Bursa Barosu üzerinden ilgili avukatlara erişim sağlayarak tüm süreç boyunca boşanma avukatından hukuki destek alınması mümkün kılınmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp