Boşanma Davası Süreçleri

Boşanma davası çiftlerin evlenirken hiç düşünmediği bir durumdur. Hatta istenmemesine rağmen zamanla artan da bir durumdur. Şiddetli geçimsizlik, şiddet uygulanması, hakaret ve daha birçok farklı sebepten ötürü boşanma talepleri oluşmaktadır. Evliliğin bitirilmesi noktasında da çiftlerin birtakım hakları bulunmaktadır. Bu hakların tam mâniasıyla savunulması gerekmektedir. Aksi takdirde çiftlerin zarara uğraması söz konusu olabilmektedir. Bursa Avukat Bürosu olarak hizmet vermekte olan büromuz detaylı araştırma yaparak ön hazırlığın eksiksiz olarak tamamlanmasını sağlamaktadır dolayısıyla iddia edilen boşanma sebebinin delillerle desteklenmesi sağlanmaktadır. Haksız tarafın net bir şekilde belirtilmesinin ardından talep edilen dava sonucu da yine dava dilekçesine eklenmektedir. Profesyonel olarak boşanma davalarında müvekkillerinin savunan büromuz haksızlıkların yaşanmadan istenilen kararların verilmesini ve istenilen şekilde davanın sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Boşanma Davası Hazırlık Süreci

Boşanma davasında en önemli süreç hazırlık sürecidir. Bireylerin birçoğu hayatlarında ilk defa boşanma ile karşı karşıya kalmaktadır. Dolayısıyla bireylerin mahkeme ve mahkemenin istediği belgeler hakkında tecrübesi ve bilgisi eksik veya hatalı olabilmektedir. Sürecin kısa sürmesi ve hak mahrumiyetinin yaşanmaması için eksiksiz olarak evrakların tamamlanması ve gerekli girişimlerin tam zamanında yapılması gerekmektedir. Bu konuda profesyonel avukatlardan destek alınması sürecin hızlı ne hak kaybı yaşanmadan tamamlanmasını sağlamaktadır. Bursa Avukat hizmetleri, Avukat Büşra mizan tarafından profesyonelce yürütülmektedir. Hem Bursa’da hem de çevre illerde profesyonel hizmetler sunularak tarafları arzu edilen bir sonucun çıkması sağlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki boşanma davalarında hakimin müdahalesi sınırlıdır. Özellikle anlaşmalı boşanma davalarında hakim tarafların talebi dışında bir hüküm verememektedir. Bu nedenle profesyonel kişilerce anlaşma sürecinin yönetilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen ve geri dönüşü olmayan hataların yapılmasına neden olunabilir.

Bursa Avukat Bürosu İletişim

Boşanma Davası Süreçleri
Boşanma Davası Süreçleri

Boşanma davaları çiftlerin savunmalarına ve eldeki delillere göre uzayabilmek de veya çok daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Davanın başından sonuna kadar profesyonellerce davanın yürütülmesi gerekmektedir. Evrakların eksik olması davanın uzamasına veya istenmeyen bir sonuç ile bitmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle alanda profesyonel ve davanın tüm süreçlerine hakim avukatlardan destek alınmalıdır. Bursa Avukat Bürosu olarak hizmet vermekte olan avukat Büşra Mizen boşanma davasının tüm aşamalarına hâkimdir. Profesyonel avukatlık hizmetlerimizden faydalanmak için sitemiz üzerinden yahut sitemiz üzerindeki numaralardan büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp