Boşanma davası avukatlık ücretleri sayfamız en doğru bilgiye erişebilmeniz için hazırlanmıştır. Bilirsiniz ki boşanmak isteyen çiftler açacakları davada avukat tutmalıdır. Boşanma davasında avukat tutmak, çiftler için hukuki sürecin doğru yönetilmesi adına fayda sağlamaktadır.

Boşanma davaları daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi iki şekilde açılabilmektedir. Bunlardan biri anlaşmalı boşanma davası diğeri ise çekişmeli boşanma davasıdır. İki dava türünde de çiftler ayrılmak istediklerini mahkemeye beyan etmektedirler. Mahkeme çiftlerin anlaşmalı boşanma davasına bakıyorsa eğer bu dava avukat yardımı alınarak da yapılmaktadır. Fakat çekişmeli boşanma davasına bakılıyorsa burada sürecin ve iddiaların teyidi amacıyla çokça zaman geçecektir. Bu nedenle çiftler arasındaki sorunun anlaşılabilmesi için uzun bir süre gerekmektedir.

Ayrıca çekişmeli boşanma davası ortalama 3 ila 5 yıl arasında tamamlanmaktadır. Bu süre kapsamında iki tarafta birçok masraf yapmaktadır. Ayrıca kaybeden tarafın avukatlık masraflarını da karşılaması söz konusu olacaktır. Bu nedenle “boşanma davası avukatlık ücretleri ne kadardır” tarzında sorular akıllara gelmektedir.

Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri

Bu süreçte boşanma davası sürecini tam manası ile kendi yürütecek ve takibini yapıp sizleri bilgilendirmekle yükümlü olacaktır. Ayrıca boşanma davası masrafı ilk açılış için de ödenen bir dosya masrafı bulunmaktadır. Bu dosya masrafı her yıl güncellenme ile birlikte (güncel halini sorunuz) yansıtılmaktadır.

Ayrılmak İstiyorum Nereye Başvurmalıyım?

Mutsuz giden bir evliliği yaşatmaya çalışmak iki insan içinde yıpratıcı davranışlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu nedenle ister yeni evli olsun ister yıllardır evli kalmış çiftler olsun birbirlerine zarar verme aşamasına gelindiyse çiftlerden en az biri boşanma talebi açmak için boşanma avukatı arayışına girer. Boşanma davası avukatı olarak görev yapan Bursa, Avukat Büşra Mizen anlattıklarınızı yazılı halde mahkemeye başvuracaktır. Daha sonra avukatımız sizin adınıza en yakın Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulunacaktır. Bu başvuru sonucu boşanma davanız resmen açılmış olur.

Eşinize bu yönde mahkemeden evrak gönderilecektir. Muhtemelen eşiniz de dilerse bir avukat yardımı ile kendi savunmasını yapacaktır. Mahkeme sürecinde hakim anlaşmalı boşanma davası ise iki tarafa da gerçekten boşanmak isteyip istemediğini sorar. Emin olmak için bir takım farklı sorular da soran hakim, eğer iki taraftan birinin gerçekten boşanmak gibi bir fikri olmadığını ve baskı altındayken böyle bir karar alındığına kanaat getirirse davayı iptal eder. Bundan farklı olarak çekişmeli boşanma davasında hakim alacağı cevaba göre boşanma davasını gerçekleştirir.

2021 Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri

Boşanma davası avukatlık ücretleri avukatın tecrübesine, girdiği ve kazandığı dava sayısına, bulunduğu bölgede verdiği hizmete ve firma bazında kişisel olarak vereceği hizmete göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak Türkiye Barolar Birliği’nin açıklamış olduğu boşanma davası avukatlık ücretleri kapsamında asgari tutardan daha az olamayacağı kesindir.

Avukatlık ücreti ₺4.080,00 olup diğer tutarlar için Resmi Gazete’de yayınlanan 2021 Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri bilgisine ulaşın. (YENİ FİYATLAR LİSTEDE YAYINLADI)

Eğer siz de Bursa ‘da boşanma davasına bakan avukat arıyorsanız hemen Avukat Büşra Mizen ile irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca boşanma davanızı en kısa sürede tamamlayabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp