Boşanma Davalarında Avukatın Rolü

Boşanma davalarında Avukatın rolü oldukça büyüktür. Hem anlaşmalı boşanmalarda hem de çekişmeli boşanmalarda avukatlar müvekkillerinin haksızlığa uğramasını engellemektedir. Birçok boşanma davasında bireyler ilk defa hakim karşısına çıkmaktadır. Süreci ilk defa yaşamaları dolayısıyla sürecin stresi ve boşanmanın da etkisiyle doğru hareket edememek veya istenilen belgelerin eksiksiz temin edilmesini sağlayamamak gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bursa avukat bürosu olarak hizmet vermekte olan avukat Büşra Mizen sürecin eksik belgelerle yürütülmesinin müvekkilin tarafından zarara neden olabileceğini açıklamaktadır. Hem oluşturulacak olan boşanma protokolünde hem talep edilen haklar da eksik beyanın hakkını talep etmemesi ile sonuçlanacağı ve hakkı olan birçok konuyu elde edemeyeceği bilinmektedir. Bu nedenle hak ve menfaatlerinin korunması konusunda avukatlar devreye girmektedir. Özellikle boşanma sürecinde ruh sağlığının iyi olmaması ve konu hakkında tecrübesiz olan bireylerin haksızlığa uğramaması için avukatlar müvekkillerinin menfaatlerini savunmaktadır. Evliliğin hangi koşullarda sonuçlanacağını önceden belirleyerek anlaşmalı veya çekişmeli boşanmalarda protokollerinin hazırlanmasına, nafaka, vekalet, maddi manevi tazminat bir gün mal paylaşımı, katkı payı alacağı bir gün katılma alacağı gibi birçok konunun belirlenmesini avukatlar önceden sağlamaktadır.

Avukat Büşra Mizen

Boşanma davalarında tarafların haksızlığa uğramadan boşanma işleminin hızlıca hallolması için profesyonel avukatlardan destek almanız gerekmektedir. Bursa Avukat Büşra farkıyla avukatlık hizmetlerinde faydalanabilmektedir. Bursa’da değil çevre illerde de hizmet vermekte olan avukatlık bürosu tüm delillerin ve gerekli evrakları tamamlanmasını sağlayarak çağrı kağıdının kısa sürede gelmesini sağlamaktadır. İlk duruşmanın ne kadar önemli olduğunu bilen Avukat Büşra mizan müvekkilini tam manasıyla savunarak iddialarını genişletir ön inceleme duruşmasının verimli geçmesini sağlar. Özellikle ilk duruşmada müvekkilin hak kaybına uğramaması için avukat tarafından davaya katılım sağlanır.

Avukat Büşra Mizen İletişim

Boşanma Davalarında Avukatın Rolü
Boşanma Davalarında Avukatın Rolü

Bursa’da boşanma avukatları arasında önde gelen Avukat Büşra Mizen müvekkillerinin haksızlığa uğramaması için büyük gayret sarf etmektedir. Gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasının yanı sıra fiziki olarak delillere de önem vermektedir. Fiziki toplanarak birçok davada tek celsede boşanma işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bursa Avukat cetvelinden de numarasını bulabileceğiniz Büşra Mirza ile dava süreci hakkında bilgi alışverişi yapabilmek için ofise gelebilir internet üzerinden yahut büro telefon numaraları üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp