Boşanma Avukatının Önemi

Bursa boşanma avukatı konusunda birçok kişi araştırmalar yapmaktadır. Bunun nedeni ise sadece kısa sürede, sorunsuz bir boşanma gerçekleştirmek değil, bu süre boyunca tam destek alabileceği, güvenebileceği bir avukat bulunması gerekliliğidir.

Boşanmaya neden olabilecek birçok sebep bulunmaktadır. İrade, kusur, elverişsizlik ve temelden sarsılma ilkeleri dışında da oluşabilecek hayata kast etme, suç teşkil edecek davranışlarda bulunma ya da psikolojik rahatsızlıklar da boşanma nedenleri arasında yer almaktadır. Ancak sadece bu sebeplerin olması yeterli değildir.

Boşanma öncesi gerekli sebepleri detaylı bir şekilde analiz edilmeli, şikâyet doğrultusunda boşanmaya neden olabilecek sebeplerin anlaşılır bir şekilde mahkemeye sunulması gerekmektedir. Bu husus davanın açılması sırasında son derece önemli bir yer teşkil etmektedir.

Boşanma Evresi Süreci

Boşanma sebeplerinin iddia edilmesi boşanmak için yeterli değildir. İlgili tüm gerekçelerin ispat edilmesi, belge ve tanıkların mahkemeye sunulması zorunludur. Bursa boşanma avukatı, diğer illerde olan avukatlar gibi yeterli tüm kanıtları toplamak ve de mahkemeye sunmak ile yükümlü bir göreve sahiptir. Bu nedenle iyi bir boşanma avukatı, delil toplama konusunda bir sorun yaşamayacaktır. İyi bir avukat tercihi sayesinde süreci hızlandırarak hakların korunmasını sağlayacaktır.

Boşanma Avukatının Önemi
Boşanma Avukatının Önemi

Boşanma Sonrası Süreç

Boşanma süreci eğer iki taraf da karşılıklı anlaşmış ise kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Ancak kimi boşanma davaları çekişmeli geçebilmektedir. Kimi taklar talep edilmektedir. Bu haklar arasında ise nafaka, mal paylaşımı, tazminat veya velayet gibi talepler bulunmaktadır. Yeterli kanıt ve de gerekçeler mahkemeye sunulduysa bu belirtilen taleplerin kabul edilmesi sağlanacaktır. Bu nedenle boşanma avukatı konusunda hakların savunulması, taleplerin kabul edilmesi ve mahkeme tarafından karar verilmesi açısından iyi bir boşanma avukatından destek alınması oldukça önemlidir.

Bu konuda Bursa boşanma avukatı listelerine bakarak, ilgili konuda görüşme sağlanması ve ardından da sürecin başlatılması mümkün olacaktır. Tüm haklar ve talepler doğrultusunda neler elde edilebileceği nasıl bir iddianame yazılacağı bu görüşme sonrasında belirlenecektir.  İyi bir boşanma avukatı tüm haklarınız ve talepleriniz doğrultusunda mahkemeye sunduğu iddianame ile sürecin çok daha hızlı sonuçlandırılmasını sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp