Bursa Avukat Arama

Bursa avukat arama ile ilgili tüm işlemlerinizi günümüzün sunduğu olanaklardan faydalanarak internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bursa ili ve tüm ilçelerinde var olan, baroya kayıtlı avukatlara ulaşmak için Bursa Barosu avukat listelerine bakılması yeterli olacaktır. İletişim ve adres bilgilerine, çalışma saatlerine bu listeler üzerinden erişilebilmektedir. Sonrasında ise kendilerine ait olan internet siteleri ya da çalıştıkları, bağlı oldukları hukuk bürolarının internet siteleri üzerinden de uzman oldukları alanlar ile ilgili bilgi sahibi olunabilmektedir.

Avukatlar, uzmanlık alanlarına istinaden ilgili konulardaki hukuki süreçleri yürütmektedirler. Bu nedenle konu dâhilinde tecrübeli ve de uzman bir avukata başvurmak son derece yerinde olacaktır.

Avukat Numarası Nasıl Bulunur?
Avukat Numarası Nasıl Bulunur?

Avukat Numarası Nasıl Bulunur?

Bursa avukat arayışında size yardımcı olacak avukat isim bilgilerini biliyorsanız ve iletişim kurmak için sadece numarasına ihtiyacınız var ise akla gelen ilk yol, arama motorlarında bilgileri aratmak olacaktır. Avukatın resmi internet sitesinde güncel telefon bilgilerine ulaşılması mümkündür.

Bir diğer yol ise avukatın bağlı olduğu adalet sarayını aramak olacaktır. Bursa’da faaliyet gösteren bir avukatın iletişim bilgilerini bulmak için Bursa Adalet Sarayı’nın aranması gerekmektedir. Oradan da Bursa Barosu’na bağlanarak belirtilen avukatın iletişim bilgileri verilecektir. Aynı zamanda Bursa ilindeki baronun resmi internet sayfasına girerek de il sınırları içerisinde avukatlık hizmeti veren bir avukatın iletişim bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Son olarak da e-devlet üzerinden sorgulama yaparak avukatın bilgilerine ulaşılabilmektedir. E-devlet üzerinden uyap uygulamasına giriş yapılarak avukat ismine ulaşılabilir. Ancak kimi durumlarda avukatın sadece ismi belirtilmektedir. İletişim bilgilerine dair herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır. Bu nedenle bağlı olduğu baroyu arayarak telefon bilgilerine ulaşılabilir.

Bursa Gönüllü Avukat

Bursa avukat kapsamında ücretsiz bir şekilde adli yardım talebi bulunduğunda gönüllü avukatlar bu konuda destek vermektedir. Adil yargılanmaya eşit şartlarda erişemeyen davacı veya sanıklar adli yardım kapsamında ücretsiz adli yardım alabilirler. Adli yardım avukatları ücretsiz çalışmaz. Asgari ücrete dayalı ücretler Baro tarafından ilgili avukata sizin adınıza ödenir. Bu ücret piyasa koşullarına göre belirlenenden daha düşüktür, ancak adli yardım hizmetlerinde çalışan avukatlar durumu kabul eder ve gönüllü olarak katılırlar. Baro Adli Yardım Komisyonu, görevlendirildiği avukatları takip eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp