Bursa Avukat ile Boşanma Süreci Prosedürleri

Boşanma süreci yaşayan kişilerin en sık merak ettiği konulardan birisi de Bursa avukat ile boşanma süreci prosedürleri nelerdir? İzler için bugün bu konuyu detaylandırıp merak ettiğiniz tüm hususlar hakkında bilgilendirme sunacağız. Son dönemlerde evliliklerin pek çok farklı sebeplerden kaynaklanan boşanma süreçleri ile karşılaşıyor. Boşanma süreci ve kararı taraflar için maddi, manevi anlamda yıpratıcı ve zorlayıcıdır. Bu kapsama davaların kısa zaman içinde sonuçlanması iki tarafında en çok istediği detaydır. Ancak bu süreç tamamen boşanmanın türü, nedenleri ve bir boşanma avukatından destek alıp almadığınıza göre değişkenlik gösterir. Çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma olarak ikiye ayrılan bu süreç içerisinde herhangi bir usulde hata yapılmaması için avukat desteğine ihtiyaç duyulur.

Bursa Avukat ile Anlaşmalı Boşanma

Bursa avukat ile anlaşmalı boşanma süreci konusunda desteğe ihtiyacınız var ise ilk olarak çiftlerin bu konuda kesin olarak karar vermesi gerekir. Kişiler eşleri ile beraber varsa çocukların velayeti ya da maddi varlıklar hakkında tam bir uzlaşma içinde olmalıdır. Bir tarafın herhangi bir itirazı ya da sözleşme gereğinden aksi bir durumu tüm süreci etkiler. Bu yüzden en iyi avukat desteği ile iki taraf içinde uygun bir anlaşmalı boşanma sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Bu sayede davanız kısa süre içinde sonuçlanarak iki tarafın belirlediği kriterler üzerine işleme konulur. En yaygın boşanma türü olarak da anılan anlaşmalı boşanma süreci, çekişmeli boşanmaya göre daha rahat ve sorunsuz ilerler.

Bursa Avukat ile Boşanma Süreci Prosedürleri
Bursa Avukat ile Boşanma Süreci Prosedürleri

Bursa Avukat ile Tek Celsede Boşanma

Karar alması oldukça zor bir eylem olan boşanmak, her iki taraf içinde sıkıntılı bir süreci temsil eder. Bu bağlamda taraflar boşanma sürecinin hemen sonuçlanmasını tercih etmektedir. Bursa avukat ile tek celsede boşanma nasıl gerçekleşir diyenler için durumu özetlemek isteriz. Tek celsede elde edilen boşanma süreci anlaşmalı olarak her iki tarafında haklarının kendi belirledikleri kriterler doğrultusunda gerçekleşmesi ile olur. Her iki tarafta bu anlaşma sonrasında hakim karşısında kesin bir dille boşanmak istediklerini ve belirlenen şartlara uyum sağlayacağını taahhüt eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp